World of Audit

Czym jest program World of Audit?

World of Audit to profesjonalny cykl czterech warsztatów, dzięki którym poznasz metody badania sprawozdań finansowych i otrzymasz gwarantowaną ofertę pracy lub praktyk w audycie w jednym z siedmiu biur KPMG w Polsce.

Jeśli interesujesz się praktycznym podejściem do zagadnień finansowych i wiążesz swoją zawodową przyszłość z obszarem audytu, weź udział w programie i czerp wiedzę od ekspertów KPMG!

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia możesz je zdobyć podczas praktyk w KPMG, a jeśli świat finansów nie jest Ci obcy będziesz mieć możliwość rozwoju swoich umiejętności w roli Asystenta Biegłego Rewidenta.

Kto może wziąć udział w programie?

Studenci od II roku studiów

Absolwenci

Preferowane kierunki o profilu finansowym, ekonomicznym, ścisłym i pokrewne

Osoby zainteresowane pracą
w audycie

Czego nauczysz się podczas warsztatów?

Warsztat #1 – 5 maja

Podczas pierwszego spotkania dowiesz się, jakie są przesłanki zagrożenia kontynuacji działalności spółki oraz jak powinien reagować audytor, gdy jego klient jest zagrożony upadłością. Eksperci KPMG opowiedzą również o mechanizmach manipulacji wynikami finansowymi oraz odpowiedzą na pytania, jak może dochodzić do defraudacji majątku firm. Dowiesz się także jaka jest odpowiedzialność audytora w przypadku wystąpienia nadużyć i poznasz zakres odpowiedzialności biegłego rewidenta.

Warsztat #2 – 12 maja

Koncepcja ryzyka ubezpieczeniowego i kluczowe procesy zachodzące w zakładzie ubezpieczeń oraz ich wpływ na jego finanse to zagadnienia na drugi warsztat. Omówimy problemy rynku ubezpieczeń i dokładnie przeanalizujemy bilans zakładu ubezpieczeń. Poznasz również najczęstsze problemy, z którymi mierzą się banki i ryzyka, na które są narażone. Dowiesz się, jak wygląda audyt w banku, jak weryfikowane jest  sprawozdanie i jak podchodzi się do badania ryzyka kredytowego.

Warsztat #3 – 19 maja

Rozwój nowych technologii i transformacja cyfrowa to elementy, które mają realny wpływ na sposób przeprowadzania badania sprawozdań finansowych. Podczas trzeciego spotkania dowiesz się jak zmienia się audyt i w jaki sposób rozwój nowych systemów przyczynia się do usprawniania procesów dzięki analityce danych i jakie ma to znaczenie dla biegłych rewidentów.

Final case study – 26 maja

Podczas finałowego case study to Ty wcielisz się w rolę audytora i weźmiesz udział w swoim pierwszym projekcie badania sprawozdania finansowego. Twoim zdaniem będzie wykorzystać wszystkie informacje zdobyte podcza poprzednich spotkań. Wraz ze swoją grupą projektową będziesz pracować nad najlepszym rozwiązaniem dla klienta pod okiem Twojego opiekuna merytorycznego.

Dlaczego warto wziąć udział w World of Audit?

Gwarantowana oferta płatnych praktyk/pracy 
w dziale audytu KPMG

Możliwość pracy zdalnej

Szybki proces rekrutacyjny

Decyzja o zatrudnieniu w ciagu 7 dni od ostatniego warsztatu

Audyt od kuchni – symulacja projektu dla klienta z elementami grywalizacji

Induction – kompleksowe szkolenia wdrożeniowe po rozpoczęciu pracy/praktyk

Buddy Program – wsparcie mentora

Ok. 90% praktykantów awansuje na stanowisko Asystenta!

Sprawdź, jak wygląda proces rekrutacji

proces rekrutacji World of Audit

Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności i poznać prawdziwe audytowe wyzwania aplikuj do World of Audit.

Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń do tej edycji!

Masz pytania dotyczące World of Audit?      
Napisz do nas:

Ewa Żurowska
koordynator programu
ezurowska@kpmg.pl