World of Audit to cykl czterech warsztatów, dzięki którym poznasz metody badania sprawozdań finansowych i otrzymasz gwarantowaną ofertę pracy lub praktyk w audycie w jednym z siedmiu biur KPMG w Polsce.

Jeśli interesujesz się praktycznym podejściem do zagadnień finansowych i wiążesz swoją zawodową przyszłość z obszarem audytu, weź udział w programie i czerp wiedzę od ekspertów KPMG!

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia, możesz je zdobyć podczas praktyk w KPMG. A jeżeli świat finansów nie jest Ci obcy będziesz mieć możliwość rozwoju swoich umiejętności w roli Associate.

Kogo zapraszamy do udziału w programie World of Audit?

Studentów od III roku lub absolwentów kierunków ekonomicznych, finansowych, ścisłych lub pokrewnych

Zainteresowanych rozwojem w obszarze audytu z dyspozycyjnością min. 32 godziny tygodniowo

Osoby z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego

Osoby ze zdolnościami analitycznymi i umiejętnością logicznego myślenia

Czego nauczysz się podczas warsztatów?

Warsztat #1

Zmora audytora. Kontynuacja działalności i defraudacje

7 maja
15:00
więcej

Podczas pierwszego stacjonarnego spotkania dowiesz się, jakie są przesłanki zagrożenia kontynuacji działalności spółki oraz jak powinien reagować audytor, gdy jego klient jest zagrożony upadłością. Eksperci KPMG opowiedzą również o mechanizmach manipulacji wynikami finansowymi oraz odpowiedzą na pytania, jak może dochodzić do defraudacji majątku firm. Dowiesz się także, jaka jest odpowiedzialność audytora w przypadku wystąpienia nadużyć i poznasz zakres odpowiedzialności biegłego rewidenta.

Warsztat #2

Audytor w roli analityka kredytowego i rzeczoznawcy majątkowego

14 maja
15:00
więcej

Koncepcja ryzyka ubezpieczeniowego i kluczowe procesy zachodzące w zakładzie ubezpieczeń oraz ich wpływ na jego finanse to zagadnienia na drugi warsztat. Omówimy problemy rynku ubezpieczeń i dokładnie przeanalizujemy bilans zakładu ubezpieczeń. Poznasz również najczęstsze problemy, z którymi mierzą się banki i ryzyka, na które są narażone. Dowiesz się, jak wygląda audyt w banku, jak weryfikowane jest sprawozdanie i jak podchodzi się do badania ryzyka kredytowego.

Warsztat #3

Washing out Greenwashing, czyli jak audytować sprawozdania zrównoważonego rozwoju

21 maja
15:00
więcej

Dlaczego Unia Europejska podjęła walkę z greenwashingiem oraz jaką rolę w tym procesie odgrywa obowiązkowe raportowanie zrównoważonego rozwoju i jego atestacja – tego wszystkiego dowiesz się podczas trzeciego spotkania. Poznasz kluczowe procedury audytu raportów ESG i korzystając z konkretnych przykładów ujawnień w raportach ESG, będziesz mieć możliwość wcielenia się w rolę audytora i zrozumienia związanych z tym wyzwań.

Final case study

Symulacja projektu audytowego dla klienta

28 maja
15:00
więcej

Podczas finałowego case study online to Ty wcielisz się w rolę audytora i weźmiesz udział w swoim pierwszym projekcie badania sprawozdania finansowego. Twoim zdaniem będzie wykorzystać wszystkie informacje zdobyte podczas poprzednich spotkań. Wraz ze swoją grupą projektową będziesz pracować nad najlepszym rozwiązaniem dla klienta pod okiem Twojego opiekuna merytorycznego.

Dowiedz się więcej o procesie rekrutacji

Aplikacja
online
1
Testy online: numeryczny,
werbalny
i z języka angielskiego
2
Rozmowa
rekrutacyjna
online
3
Witaj w programie!
Przed Tobą 4 warsztaty
4

Sprawdź jak wyglądają przykładowe testy

Test numeryczny

Test mierzy następujące umiejętności:

– analizy i interpretacji wykresów oraz diagramów

– porównywania i określania zależności między danymi

– oceny czy dany argument jest poprawny na podstawie zamieszczonych danych liczbowych

– wyłonienia kluczowych danych do oceny argumentu

Test werbalny

Test mierzy następujące umiejętności:

– interpretacji faktów i znaczeń danych wyrazów

– wyszukiwania odpowiedzi w tekście

– czytania ze zrozumieniem

– podejmowania decyzji pod presją czasu

– szybkiego analizowania informacji

– logicznego myślenia

– porównywania argumentów

Test z języka angielskiego

Test mierzy następujące umiejętności:

– listening – prawidłowe odbieranie i interpretowanie komunikatów

– reading – czytanie, rozumienie oraz interpretowanie tekstu pisanego

– use of English – znajomość określonych wyrażeń, czasów gramatycznych i struktur zdaniowych

Na jakie stanowisko możesz dołączyć po programie?

Intern

Associate I

Jeśli chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w branży audytorsko-doradczej stanowisko Praktykanta/Praktykantki jest właśnie dla Ciebie! Udział w czterech warsztatach to szansa otrzymania oferty płatnych praktyk, które rozpoczynają się od października 2024. 90% Praktykantów i Praktykantek otrzymuje ofertę pracy na stanowisko Associate I po zakończeniu okresu praktyk. Będziesz uczestniczyć w licznych szkoleniach, podczas których zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki pracy oraz stosowanych przez nas narzędzi i metodologii. Dołączysz do zespołów projektowych i będziesz wykonywać swoje zadania przy wsparciu bardziej doświadczonych pracowników.

Intern

Jeśli posiadasz pierwsze doświadczenia w obszarze finansów i rachunkowości oraz pełną dyspozycyjność masz szansę otrzymać ofertę pracy na stanowisku Associate I. 100% frekwencja podczas warsztatów to również jeden z kluczowych wymogów. Po rozpoczęciu pracy we wrześniu 2024 będziesz uczestniczyć w miesięcznym szkoleniu w ramach Induction. Zdobędziesz niezbędną wiedzę na temat pracy w audycie, korzystania z narzędzi i systemów oraz poznasz przełożonych i współpracowników. Po rozpoczęciu pracy dołączysz do zespołów projektowych, w ramach których będziesz współpracować z klientami w zakresie badania i przeglądów sprawozdań finansowych oraz usług poświadczających.

Associate I

Dlaczego warto wziąć udział

Oferta płatnych praktyk lub pracy w dziale audytu

Hybrydowy model pracy

Możliwość szybkiego awansu – ok. 90% praktykantów awansuje na stanowisko Associate!

Karta MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas

Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft

Udział w Induction – kompleksowym szkoleniu wprowadzającym

Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG

Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy

Dostęp do platformy Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty

Uczestnicy o programie

World of Audit - zdobądź praktyki lub pracę w audycie

Mój udział w World of Audit w 2023 roku pozwolił mi poszerzyć zakres mojej wiedzy o specyfice pracy audytora, a warsztaty przybliżyły perspektywę audytu instytucji finansowych, który mnie interesował. Finałowe case study to ciekawa i interaktywna symulacja projektu dla klienta, podczas której pracowaliśmy w zespołach audytowych, stosując zdobytą podczas warsztatów wiedzę w praktyce. W krótkim czasie od zakończenia warsztatów otrzymałam ofertę pracy na pełny etat i dołączyłam do KPMG jako Associate.

Magdalena, Associate I, Audyt Instytucji Finansowych

Interesowałem się obszarem audytu już jakiś czas, kiedy zdecydowałem się zaaplikować do World of Audit. W programie najbardziej podobało mi się łączenie teorii z praktyką. Zobaczyłem, jak wygląda praca audytora i przekonałem się, jak ważna jest praca w grupie oraz podział zadań. Wyróżnikiem programu jest gwarantowana oferta pracy lub praktyk w przypadku 100% frekwencji na warsztatach — to świetne rozwiązanie dla osób, które już podczas studiów chcą zdobyć pierwsze doświadczenie w biznesie i budować swoją ścieżkę kariery.

Wojtek, Intern, Audyt Przedsiębiorstw

World of Audit - zdobądź praktyki lub pracę w audycie

W KPMG pracuję od wielu lat, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielę się również z uczestnikami World of Audit.  Jednym z moich głównych zadań w trakcie warsztatów jest obserwowanie grup podczas rozwiązywania case studies. Bezpośredni kontakt z kandydatem zmniejsza bariery i pozwala poznać się lepiej. Uczestnictwo w warsztatach polecam każdemu, kto myśli o praktykach lub stawia pierwsze kroki w audycie.

Anna, Partner Associate, Audyt Przedsiębiorstw

Aplikacja do programu zakończyła się!

Masz pytania dotyczące Programu World of Audit?

Napisz do nas:

Ewa Żurowska
koordynatorka programu – Organizacja programu
ezurowska@kpmg.pl

 

Magdalena Brach
koordynatorka programu – Rekrutacja
mbrach@kpmg.pl

© 2024 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji na temat struktury globalnej organizacji KPMG można znaleźć na stronie o strukturze zarządczej.