World of Audit to cykl czterech warsztatów, dzięki którym poznasz metody badania sprawozdań finansowych i otrzymasz gwarantowaną ofertę pracy lub praktyk w audycie w jednym z siedmiu biur KPMG w Polsce.

Jeśli interesujesz się praktycznym podejściem do zagadnień finansowych i wiążesz swoją zawodową przyszłość z obszarem audytu, weź udział w programie i czerp wiedzę od ekspertów KPMG!

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia, możesz je zdobyć podczas praktyk w KPMG. A jeżeli świat finansów nie jest Ci obcy będziesz mieć możliwość rozwoju swoich umiejętności w roli Asystenta.

Kto może wziąć udział?

Studenci od II roku lub absolwenci kierunków ekonomicznych, finansowych, ścisłych lub pokrewnych

Zainteresowani rozwojem w obszarze audytu

Znający bardzo dobrze język angielski

Czego nauczysz się podczas warsztatów?

Warsztat #1

Zmora audytora. Kontynuacja działalności i defraudacje

10 maja
15:00
więcej

Podczas pierwszego stacjonarnego spotkania dowiesz się, jakie są przesłanki zagrożenia kontynuacji działalności spółki oraz jak powinien reagować audytor, gdy jego klient jest zagrożony upadłością. Eksperci KPMG opowiedzą również o mechanizmach manipulacji wynikami finansowymi oraz odpowiedzą na pytania, jak może dochodzić do defraudacji majątku firm. Dowiesz się także jaka jest odpowiedzialność audytora w przypadku wystąpienia nadużyć i poznasz zakres odpowiedzialności biegłego rewidenta.

Warsztat #2

Audytor w roli analityka kredytowego i rzeczoznawcy majątkowego

17 maja
15:00
więcej

Koncepcja ryzyka ubezpieczeniowego i kluczowe procesy zachodzące w zakładzie ubezpieczeń oraz ich wpływ na jego finanse to zagadnienia na drugi warsztat online. Omówimy problemy rynku ubezpieczeń i dokładnie przeanalizujemy bilans zakładu ubezpieczeń. Poznasz również najczęstsze problemy, z którymi mierzą się banki i ryzyka, na które są narażone. Dowiesz się, jak wygląda audyt w banku, jak weryfikowane jest sprawozdanie i jak podchodzi się do badania ryzyka kredytowego.

Warsztat #3

Rola środowiska IT w procesie badania sprawozdania finansowego

24 maja
15:00
więcej

Rozwój nowych technologii i transformacja cyfrowa to elementy, które mają realny wpływ na sposób przeprowadzania badania sprawozdań finansowych. Podczas trzeciego spotkania online dowiesz się jak zmienia się audyt i w jaki sposób rozwój nowych systemów przyczynia się do usprawniania procesów dzięki analityce danych i jakie ma to znaczenie dla biegłych rewidentów.

Final case study

Symulacja projektu audytowego dla klienta

31 maja
15:00
więcej

Podczas finałowego case study online to Ty wcielisz się w rolę audytora i weźmiesz udział w swoim pierwszym projekcie badania sprawozdania finansowego. Twoim zdaniem będzie wykorzystać wszystkie informacje zdobyte podcza poprzednich spotkań. Wraz ze swoją grupą projektową będziesz pracować nad najlepszym rozwiązaniem dla klienta pod okiem Twojego opiekuna merytorycznego.

Dlaczego warto wziąć udział

Oferta płatnych praktyk lub pracy w dziale audytu

Hybrydowy model pracy

Możliwość szybkiego awansu – ok. 90% praktykantów awansuje na stanowisko Asystenta!

Karta MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas

Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft

Udział w Induction – kompleksowym szkoleniu wprowadzającym

Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG

Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy

Dostęp do platformy Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty

Uczestnicy o programie

W World of Audit brałam udział w 2021 roku. Chciałam sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć, jak wygląda praca audytora. Podczas warsztatów rozwiązałam case study pod okiem specjalistów i zdobyłam cenne doświadczenie. Po programie zaoferowano mi stanowisko Asystenta, które oczywiście przyjęłam. W KPMG jestem do dziś i bardzo się z tego cieszę.

 

Gosia, Assistant

Moja przygoda z audytem zaczęła się 4 lata temu od udziału w World of Audit. W programie najbardziej podobało mi się case study i symulacja projektu audytowego dla klienta. Łączyliśmy teorię z praktyką. Zobaczyłem, jak wygląda praca audytora i przekonałem się, jak ważna jest praca w grupie oraz podział zadań. Teraz rozwijam się jako Supervisor w zespole Audyt Instytucji Finansowych.

 

Mateusz, Supervisor

W KPMG pracuję od wielu lat, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielę się również z uczestnikami World of Audit.  Jednym z moich głównych zadań w trakcie warsztatów jest obserwowanie grup podczas rozwiązywania case studies. Bezpośredni kontakt z kandydatem zmniejsza bariery i pozwala poznać się lepiej. Uczestnictwo w warsztatach polecam każdemu, kto myśli o praktykach lub stawia pierwsze kroki w audycie.

 

Anna, Director

Dołącz do programu

Rejestracja zakończyła się!

Masz pytania dotyczące programu World of Audit?

Napisz do nas:

Ewa Żurowska
koordynatorka programu

ezurowska@kpmg.pl

© 2023 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji na temat struktury globalnej organizacji KPMG można znaleźć na stronie o strukturze zarządczej.