Career Starter by ASC to program, dzięki któremu możesz rozpocząć swoją zawodową przygodę z biznesem i zdobyć cenne doświadczenie.

Jeśli interesujesz się praktycznym podejściem do zagadnień finansowych i szukasz miejsca dla siebie, poznaj obszar wsparcia audytu w KPMG i czerp wiedzę od ekspertów.

Czekają tu na Ciebie projekty związane z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i dokumentacją audytową. 

Kto może wziąć udział w Career Starter by ASC?

Studenci oraz absolwenci uczelni wyższych i szkół średnich

Osoby posiadające podstawową, praktyczną znajomość MS Office (szczególnie Excela i Worda)

Osoby gotowe rozpocząć praktyki od października/listopada, dostępne w wymiarze 40 godzin w tygodniu

Osoby z umiejętnością efektywnej organizacji pracy, zarządzania wieloma zadaniami i potrafiące pracować w zespole

Posiadający zdolności analityczne i umiejętność logicznego myślenia

Zainteresowani praktycznym podejściem do zagadnień finansowych, chcący zdobywać nową wiedzę i dzielić się nią

Poznaj proces rekrutacji

Aplikacja
online
1
Testy online: werbalny
i z Excela
2
Rozmowa
rekrutacyjna
online
3
Witaj w zespole!
4

Dowiedz się więcej na temat testów online

Test werbalny

Test mierzy następujące umiejętności:

– interpretacji faktów i znaczeń danych wyrazów

– wyszukiwania odpowiedzi w tekście

– czytania ze zrozumieniem

– podejmowania decyzji pod presją czasu

– szybkiego analizowania informacji

– logicznego myślenia

– porównywania argumentów

Test z Excela

Test mierzy następujące umiejętności:

– odwołania form

– znajomość funkcji daty i czasu, liczących i sumujących, logicznych, tekstowych oraz wyszukiwania

– tabele

– znajomość funkcji tekstowych

– sortowania i filtrowania

Czym zajmujemy się w Audit Support Center?

Potwierdzenia zewnętrzne

Data&Analytics

Raportowanie i XMLe

Testy detaliczne

Procedura potwierdzeń zewnętrznych jest procedurą obowiązkową wykonywaną przez zespół ASC dla zespołów audytu przedsiębiorstw i audytu instytucji finansowych. Jest to procedura związana z administracją potwierdzeń bankowych, prawniczych jednostek powiązanych i niepowiązanych. Osoba zajmująca się tą procedurą jest odpowiedzialna za przygotowanie i rozesłanie listów do stron trzecich, a następnie monitorowanie spływu odpowiedzi oraz komunikację z zespołem audytowym – weryfikujemy w ten sposób, czy wartości wskazane w księgach klienta są poprawne poprzez niezależną wysyłkę potwierdzeń do jego podmiotów, z którymi ma transakcje.

Potwierdzenia zewnętrzne

W procesie przygotowania do badania zajmujemy się również przetwarzaniem i analizą danych. Wykonujemy konwersje różnych plików na format czytelny dla zespołów (tj. do postaci tabeli w Excelu), a oprócz tego również testy na dziennikach księgowych, które pomagają zidentyfikować zespołom audytowym ewentualne nieprawidłowości w elektronicznym dzienniku księgowań.

Data&Analytics

Weryfikacja poprawności sporządzonych przez spółkę sprawozdań finansowych jest jednym z kluczowych procesów. Specjalista związany z raportowaniem jest odpowiedzialny między innymi za sformatowanie sprawozdania finansowego, weryfikację wewnętrznej spójności sprawozdania oraz uzgodnienie kwot do dokumentacji z badania. Każde sprawozdanie finansowe przygotowane przez klienta w oparciu o ustawę o rachunkowości musi być wygenerowane w specjalnym formacie xml, dlatego też w naszym zespole mamy specjalistów zajmujących się techniczną weryfikacją  poprawności tych plików oraz naprawą ewentualnych błędów.

Raportowanie i XMLe

Kolejnym istotnym procesem w naszej pracy są testy detaliczne – są to różnego rodzaju testy szczegółowe, automatyczne bądź ręczne. Procedura polega na weryfikacji wybranej z zestawień elektronicznych populacji do dokumentacji źródłowej dostarczonej przez klienta.

Testy detaliczne

Dlaczego warto wziąć udział

Oferta płatnych praktyk (umowa zlecenie)

Docelowo hybrydowy model pracy

Służbowy iPhone i laptop 

Karta MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas

Szeroki pakiet szkoleń wprowadzających, kursów na platformach Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft 

Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG

Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy

Dostęp do platformy Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty

Wyjazdy i spotkania integracyjne – organizujemy i dofinansowujemy budowanie relacji zespołowych

Zaświadczenie potwierdzające udział w praktykach 

Uczestnicy o programie

Career Starter by ASC - KPMG

W 2017 roku do aplikowania do ASC zachęciła mnie koleżanka, która parę miesięcy wcześniej dołączyła do prężnie rozwijającego się działu, który liczył wtedy kilkunastu pracowników (aktualnie jest nas ponad 140 osób). Zaczynałam od stanowiska Specjalistki w zakresie planowania pracy w międzynarodowych zespołach wsparcia audytu. Aktualnie pracuję jako Business Support Supervisor. Jest to stanowisko jednoosobowe, które pozwala mi rozwijać moje umiejętności zarządzania i współpracy z ludźmi. Poza codzienną współpracą z ASC prowadzę również szkolenia i jestem odpowiedzialna za rekrutację do naszego zespołu. Cenię sobie pracę w małych zespołach operacyjnych – dzięki temu możemy funkcjonować w znanym i lubianym środowisku. Często słyszę od młodszych kolegów i koleżanek, że atmosfera w ASC jest wyjątkowa.

 

Katarzyna, Business Support Supervisor, Audit Support Center 

Career Starter by ASC - KPMG

Do ASC dołączyłam w 2020 roku zaczynając od stanowiska Specjalisty ds. Fakturowania. Miałam trochę doświadczenia w rachunkowości, chciałam spróbować swoich sił w KPMG, lecz niekoniecznie w księgowości. Po roku pracy pozostałam w ASC, ale zmieniłam zespół i zajęłam się kwestiami procesowymi ukierunkowanymi na pracę związaną z badaniami audytowymi. Miałam okazję pracować w kilku zespołach m.in. w zespole potwierdzeń zewnętrznych, reportingu i ostatecznie trafiłam do zespołu umów, gdzie od niespełna roku pełnię funkcje Team Leadera. Praca w ASC daje możliwość poznania audytu od zaplecza, czyli tego, co dzieje się przed badaniem i po badaniu. W ASC zależnie od etapu prac audytowych można rozwijać zarówno umiejętności interpersonalne, jak i analityczne. ASC jest idealnym miejscem dla ludzi, którzy nie przepadają za monotonią w pracy i lubią wyzwania.

 

Weronika, Senior Process Specialist, Audit Support Center 

Dołącz do programu

Wyślij swoje CV!

APLIKUJ

Masz pytania dotyczące programu Career Starter by ASC?

Napisz do nas:

Anna Wiktorzak
Rekrutacja
awiktorzak@kpmg.pl

© 2024 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji na temat struktury globalnej organizacji KPMG można znaleźć na stronie o strukturze zarządczej.