Praktyki - Tax Enterprise

  • Model pracy

    Hybrydowy

  • Lokalizacja
    Gdańsk

    • Wykształcenie wyższe lub status studenta ostatnich lat studiów (preferowane kierunki prawnicze oraz ekonomiczne)
    • Zainteresowanie tematyką podatkową oraz chęć rozwoju w tym kierunku
    • Mile widziane pierwsze doświadczenie w obszarze podatkowym lub aktywność studencka
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
    • Praktyczna znajomości pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
    • Preferowana dostępność: 40h tygodniowo (min. 32h tygodniowo)

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    • Udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
    • Analiza orzecznictwa sądów administracyjnych i interpretacji organów podatkowych oraz przygotowywanie researchy podatkowych
    • Pomoc w przygotowywaniu komentarzy, opinii oraz raportów podatkowych w języku polskim i angielskim
    • Wsparcie w tworzeniu dokumentacji cen transferowych
    • Wsparcie podczas przeglądów podatkowych
    • Współudział w przygotowywaniu projektów pism procesowych z zakresu prawa podatkowego oraz wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego

    Zobacz, co mamy dla Ciebie

    • Płatne praktyki
    • Pracę hybrydową
    • Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • Kartę MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas
    • Program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • Służbowy iPhone i laptop
    • Platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • Dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
    • Zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

    Zespół Tax Enterprise zajmuje się kompleksową obsługą podatkową przede wszystkim firm prywatnych działających w różnorodnych obszarach biznesowych. Pomagamy klientom zarówno w kwestiach związanych z bieżącym prowadzeniem biznesu jak i w rozliczeniach, kontaktach z organami skarbowymi, a także w planowaniu efektywnych podatkowo restrukturyzacji biznesu na poziomie operacyjnym oraz właścicielskim. Czekają tu na Ciebie projekty m.in. związane z restrukturyzacjami, fuzjami i przejęciami, rozliczeniem podatku u źródła, implementacją ulg podatkowych. Dołączając do nas, będziesz zajmować się przeglądami rozliczeń VAT, CIT, cen transferowych, badaniami due diligence, postępowaniami podatkowymi i sądowymi oraz kontrolami podatkowymi.