Praktyki | Junior Consultant - Cyber Security - Cyber H@ckademy

  • Lokalizacja
    Wrocław
  • Model pracy

    Hybrydowy/ zdalny

  • Czym jest program?

    Jeśli chcesz zgłębić tajniki testów penetracyjnych, walczyć z cyberprzestępczością lub rozwijać się w doradztwie w zakresie cyberbezpieczeństwa, to program Cyber H@ckademy jest dla Ciebie. Podczas warsztatów masz możliwość sprawdzenia się w jednej z czterech ścieżek: Red Team, Blue Team, bezpieczeństwo aplikacji i konsulting.

    Na najlepszych czekają praktyki lub praca w zespole Cyber Security. Weź udział w programie i zacznij przygodę z cyberbezpieczeństwem!

    Dlaczego warto wziąć udział w programie?

    • autorskie warsztaty
    • możliwość sprawdzenia swojej wiedzy podczas case study
    • voucher na konferencję branżową
    • płatne praktyki lub praca dla najlepszych
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • karta MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas
    • pakiet kafeteryjny, prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie – korzystaj z tych benefitów jako Junior Consultant
    • platforma Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • program poleceń – otrzymasz bonus finansowy za rekomendację znajomych do pracy/na praktyki w naszej firmie
    • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • zaświadczenie potwierdzające udział w praktykach

    Sprawdź nasze wymagania

    • zainteresowanie cyberbezpieczeństwem oraz chęć rozwoju w tym obszarze
    • pasja do technologii, ciekawość, umiejętność rozwiązywania problemów i dbałość o szczegóły
    • otwartość na nowe wyzwania, zdolność szybkiego uczenia się i logicznego myślenia
    • umiejętność pracy w zespole, łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji
    • status studenta min. III roku lub absolwenta (preferowane uczelnie o profilu technicznym, ścisłym, ekonomicznym)
    • swobodna komunikacja w języku angielskim
    • dostępność na praktyki: min. 3 dni tygodniowo

    Ścieżki programu Cyber H@ckademy

    W zespole Cyber Security KPMG możesz realizować zadania w ramach wybranej ścieżki:

    Red Team

    • testy penetracyjne (sieciowe, socjotechnika, VoIP, WiFi, OT/IoT)
    • ćwiczenia typu Red Teaming/Purple Teaming/Adversary Simulation
    • wytwarzanie złośliwego oprogramowania
    • biały wywiad/OSINT
    • przeglądy architektury bezpieczeństwa i konfiguracji rozwiązań teleinformatycznych (w tym rozwiązań chmurowych)

    Blue Team

    • wsparcie w reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa – koordynacja działań oraz doraźna pomoc u klienta
    • analiza powłamaniowa – ustalenie przyczyny, dokładnych działań atakującego oraz skutków incydentu
    • informatyka śledcza – zabezpieczanie danych dowodowych i analiza na potrzeby dochodzeń takich jak Insider Threat
    • monitoring bezpieczeństwa w ramach jednostki SOC klienta
    • wsparcie w budowaniu i rozwijaniu jednostki SOC, wdrażanie narzędzi klasy EDR i SIEM
    • opracowywanie planów i procedur na wypadek incydentu, ćwiczenia TableTop

    Bezpieczeństwo aplikacji

    • testy penetracyjne aplikacji (www, mobilnych, typu „gruby klient” czy interfejsów API)
    • statyczna analiza kodu źródłowego aplikacji
    • przeglądy architektury bezpieczeństwa systemów informatycznych

    Konsulting

    • bezpośredni kontakt z klientami, uczestniczenie w spotkaniach projektowych
    • wsparcie w projektowaniu i realizacji programów transformacji cyberbezpieczeństwa
    • wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji
    • budowa i utrzymanie systemów zarządzania ciągłością działania
    • analiza ryzyka informatycznego i modelowanie zagrożeń
    • doradztwo w zakresie architektury, procesów i procedur bezpieczeństwa
    © 2024 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.