Praktyki - FS Regulatory (Zespół Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym i Usług Atestacyjnych)

  • Model pracy

    Hybrydowy

  • Lokalizacja
    Warszawa

    • wykształcenie wyższe lub status studenta w trakcie studiów magisterskich (preferowane kierunki: finanse i rachunkowość, bankowość)
    • wiedza z zakresu ujęcia księgowego i wyceny instrumentów finansowych (MSSF 9, MSSF 7, MSSF 13, MSR 32)
    • podstawowa wiedza z zakresu zasad funkcjonowania rynków finansowych oraz regulacji na tych rynkach (m.in. ESEF, CRR, MiFID, ESG)
    • umiejętność pracy z aktami prawnymi dotyczącymi rachunkowości, sprawozdawczości finansowej i regulacyjnej oraz ich interpretowania i zastosowania w praktyce
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
    • umiejętność analitycznego myślenia
    • wysoko rozwinięte zdolności komunikacji i umiejętność efektywnej pracy w zespole
    • bardzo dobra organizacja pracy
    • preferowana dostępność 40h tygodniowo

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    • współrealizacja projektów doradczych z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości regulacyjnej, usług poświadczających oraz ryzyka regulacyjnego
    • opracowywanie pisemnych raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów
    • wsparcie działu audytu KPMG w obszarach instrumentów finansowych oraz ryzyka regulacyjnego
    • wsparcie w opracowywaniu nowych produktów i usług
    • przygotowywanie ofert, prezentacji i innych materiałów dla klientów

    Zobacz, co mamy dla Ciebie

    • pracę hybrydową
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • kartę MulitSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas
    • program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • służbowy iPhone i laptop
    • platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
    • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

    Zespół Financial Services Regulatory zajmuje się kompleksowym doradztwem regulacyjnym na rzecz krajowych i zagranicznych podmiotów działających na rynku finansowym i kapitałowym (w tym przede wszystkim, instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych i zakładów ubezpieczeń). Zespół Financial Services Regulatory świadczy profesjonalne usługi w obszarze ujęcia księgowego oraz wyceny instrumentów finansowych (zgodnie z MSSF 9, MSSF 7, MSSF 13, MSR 32), zapewniania zgodności z regulacjami unijnymi, takimi jak ESG, ESEF, MiFID, EMIR, AML, PSD, CRR/CRD, BRRD, BMR, UCITS/AIFMD oraz z regulacjami krajowymi. W codziennej pracy członkowie Zespołu łączą wiedzę praktyczną dotyczącą funkcjonowania instytucji finansowych oraz ich celów biznesowych wraz z wiedzą dotyczącą regulacji prawnych obowiązujących te podmioty.