Praktyki - Doradztwo podatkowe (Tax Katowice)

  • Model pracy

    Hybrydowy

  • Lokalizacja
    Katowice

    • wykształcenie wyższe lub status studenta ostatnich lat studiów (preferowane kierunki finansowe, ekonomiczne lub prawne)
    • zainteresowanie tematyką podatkową oraz chęć rozwoju w tym kierunku
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
    • praktyczna znajomości pakietu MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
    • zainteresowanie nowymi technologiami i chęć ich wykorzystywania w codziennej pracy (np. rozwiązania AI)
    • mile widziane pierwsze doświadczenie w obszarze podatkowym, rachunkowym lub aktywność studencka

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    • udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
    • przeprowadzanie researchy podatkowych
    • wsparcie w analizach danych do projektów compliance
    • przygotowywanie różnego rodzaju materiałów oraz prezentacji na potrzeby projektowe

    Zobacz, co mamy dla Ciebie

    • pracę hybrydową
    • płatne praktyki z możliwością przedłużenia współpracy
    • dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
    • Kartę MultiSport – rozwijaj swoje pasje i aktywnie spędzaj czas
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • służbowy iPhone i laptop
    • platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

    Nasi doradcy podatkowi pomagają klientom w efektywnej i kompleksowej ocenie skutków podatkowych podejmowanych przez nich decyzji gospodarczych oraz we wdrożeniu najbardziej efektywnych podatkowo strategii. Zajmujemy się m.in. doradztwem w zakresie podatku VAT, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, fuzji i przejęć, podatków międzynarodowych, cen transferowych, postępowań podatkowych i sądowych oraz ulg i dotacji.