Praktykant/Młodszy Konsultant - Financial Services Regulatory

  • Model pracy

    hybrydowy

  • Lokalizacja
    Warszawa

    • wykształcenie wyższe lub IV, V rok studiów (preferowane kierunki: prawo, finanse, ekonomia, zarządzanie),
    • bardzo dobra znajomość języka polskiego i języka angielskiego,
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (MS Word, MS PowerPoint, MS Excel),
    • dyspozycyjność (min. 30 godzin w tygodniu).

    Dodatkowymi atutami będą:

    • wiedza lub doświadczenie w przynajmniej w jednym z poniższych obszarów:
    • zasady funkcjonowania rynków finansowych,
    • przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (podstawowa znajomość AML oraz ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu lub praktyczna znajomość procesów funkcjonujących w instytucjach finansowych),
    • zasady funkcjonowania nadzoru finansowego w Polsce,
    • doświadczenie w dowolnym z obszarów:
      • sektor finansowy, m.in., instytucje kredytowe, firmy inwestycyjne lub fundusze inwestycyjne, centra usług wspólnych,
      • firmy audytorsko-doradcze,
      • kancelarie prawne specjalizujące się w obsłudze instytucji finansowych,
      • administracja publiczna właściwa w sprawach rynku finansowego,
    • aktywność w kołach studenckich zajmujących się tematyką związaną z funkcjonowaniem rynku finansowego i kapitałowego,
    • znajomość języka obcego innego niż angielski.

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    W ramach pracy w Zespole Financial Services Regulatory, będziesz:

    • brał/brała udział w projektach doradczych dla instytucji finansowych, w tym w szczególności, dotyczących dostosowania instytucji finansowych do nowych wymagań regulacyjnych lub dotyczących zapewnienia lub weryfikacji zgodności instytucji finansowych z bieżącymi wymaganiami regulacyjnymi,
    • pomagał/pomagała przy opracowywaniu pisemnych opinii, raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów,
    • odpowiedzialny/odpowiedzialna za gromadzenie informacji, przeprowadzanie analiz dotyczących regulacji prawnych dotyczących instytucji finansowych oraz przeglądy dokumentacji wewnętrznych instytucji finansowych,
    • na bieżąco wspierał/wspierała Zespół, w tym w opracowywaniu nowych produktów i usług – przygotowywaniu ofert, prezentacji i innych materiałów dla klientów.

    Zobacz, co mamy dla Ciebie

    • płatne praktyki
    • dużo praktycznej wiedzy - będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
    • pracę hybrydową - Ty wybierasz z jakiego miejsca!
    • szeroki pakiet szkoleń - korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • platformę Mindgram - zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
    • wsparcie Buddy'ego - Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • program mentoringowy - świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • służbowy iPhone i laptop
    • program rekomendacji - zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

    Zespół Financial Services Regulatory zajmuje się kompleksowym doradztwem regulacyjnym na rzecz krajowych i zagranicznych podmiotów działających na rynku finansowym i kapitałowym (w tym przede wszystkim, instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych i zakładów ubezpieczeń). Zespół Financial Services Regulatory świadczy usługi dotyczące zapewniania zgodności z regulacjami unijnymi, takimi jak MiFID, EMIR, AML, PSD, CRR/CRD, BRRD, BMR, UCITS/AIFMD oraz z regulacjami krajowymi. W codziennej pracy, członkowie Zespołu łączą wiedzę praktyczną dotyczącą funkcjonowania instytucji finansowych oraz ich celów biznesowych wraz z wiedzą dotyczącą regulacji prawnych obowiązujących te podmioty.

    Kogo szukamy?

    Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych rynkiem finansowym i kapitałowym, które chcą rozpocząć swoją karierę w międzynarodowej korporacji. Szukamy osób zaangażowanych, umiejących pracować w zespole i zmotywowanych do poszerzania swojej wiedzy. Atutem będzie również umiejętność pracy z aktami prawnymi oraz umiejętność analitycznego i krytycznego myślenia.