Manager – Global IT Control

  • Model pracy

    hybrydowy/zdalny

  • Lokalizacja
    Wrocław

    • Kilkuletnie doświadczenie w zakresie audytów IT lub pokrewne, (mile widziane doświadczenie w obszarach usług atestacyjnych (ISO27k, ISAE 3402 itp)
    • Doświadczenie w testowaniu kontroli IT dla potrzeb realizacji audytów finansowych
    • Doświadczenie w pracy w konsultingu lub audytu, doświadczenie w firmach świadczących usługi audytu wewnętrznego lub IT w ramach Global Business Services
    • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: IT, finanse, analityka systemów
    • Zrozumienie wpływu procesów biznesowych na sprawozdawczość finansową, zasad zarządzania ładem korporacyjnym i IT, funkcjonowania systemów kontroli wewnętrznej;
    • Zrozumienie globalnych regulacji i standardów biznesowych
    • Bardzo dobra organizacja pracy oraz umiejętności analityczne
    • Umiejętność i doświadczenie w zarządzaniu zespołami projektowymi
    • Umiejętność budowania relacji biznesowych z w międzynarodowym środowisku
    • Zdolność do kreatywnego oraz nieszablonowego myślenia, rozwiązywania złożonych problemów, a także wykorzystywanie wiedzy teoretycznej w rozwiązywaniu skomplikowanych sytuacji projektowych
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (dodatkowy język jako atut)
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

    Dodatkowe atuty:

    • Posiadanie certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, takich jak CISA lub CIA

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    • Prowadzenie audytów IT na potrzeby zagranicznych klientów w ramach globalnych struktur KPMG w zakresie:
      • Analizy środowiska IT wspierającego sprawozdawczość finansową oraz procesy biznesowe
      • Planowania testowania kontroli środowiska IT General IT Controls (GITC), IT Application Controls (ITAC) or IT Depended Manual Controls (ITDM, IPE)
      • Zarządzanie zespołem osób testujących środowisko IT i mechanizmy kontrolne
    • Wsparcie zespołów prowadzących badania sprawozdań finansowych, w tym dot. ICFR (np. W ramach SOX) w zakresie analiz efektywności IT (GITC, ITAC, ITDM)
    • Analiza ryzyk związanych ze zidentyfikowanymi lukami lub nieefektywnościami w systemie kontroli nad środowiskiem IT, w szczególności istotności ich wpływu na proces sprawozdawczości finansowej
    • Przygotowywanie raportów z przeprowadzonych prac na potrzeby klientów wewnętrznych i zewnętrznych
    • Przygotowywanie rekomendacji pozwalających na ograniczenie ryzyka wynikającego ze zidentyfikowanych braków lub nieefektywności kontroli IT
    • Budowanie zespołu audytu IT oraz trwałych relacji z klientami
    • Wsparcie w rozwoju istniejącego portfolio usług

    • Pełną wyzwań pracę w wiodącej na rynku polskim oraz międzynarodowym firmie doradczej
    • Udział w projektach realizowanych w skali międzynarodowej
    • Finansowanie kwalifikacji zawodowych
    • Stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • Program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • Pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
    • Prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
    • Udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
    • Wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • Dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
    • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

    Zatrudniona osoba dołączy do zespołu Governance, Risk and Compliance Services w dziale Consulting, który zajmuje się identyfikacją obowiązujących przepisów prawa i regulacji zapewniających prawidłowy ład korporacyjny. Współpracujemy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami różnych sektorów gospodarki we współpracy z zagranicznymi praktykami KPMG.  Czekają tu na Ciebie projekty związane z audytem procesów IT, w tym m.in. audytami procesów biznesowych i sprawozdawczych, kontrolą wewnętrzną, zarządzaniem ryzykiem zgodności oraz oceną środowiska kontrolnego w obszarach związanych z IT oraz w procesach biznesowych.