Consultant / Senior Consultant - Financial Services Market Risk

  • Model pracy

    hybrydowy

  • Lokalizacja
    Warszawa

    • min. 2 letnie doświadczenie w obszarze: zarządzania ryzykiem finansowym, skarbu (treasury), wycen instrumentów finansowych lub doradztwa dla instytucji finansowych w zakresie zarządzania ryzykiem/wyceny instrumentów finansowych
    • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, finanse, metody ilościowe
    • znajomość metod i narzędzi do identyfikacji, pomiaru i monitorowania ryzyka płynności i rynkowego, w szczególności ryzyka stopy procentowej (IRRBB)
    • praktyczna znajomość instrumentów finansowych i metod ich wyceny
    • wiedza z zakresu inżynierii finansowej oraz modelowania matematycznego i statystycznego, m.in.: budowa modeli regresji liniowej, regresji nieliniowej, modelowanie szeregów czasowych (ARIMA, AR, MA, VAR), procesy stochastyczne
    • znajomość SQL oraz Python / R na poziomie średniozaawansowanym
    • zaawansowana znajomość MS Excel (w tym VBA)
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • bardzo dobre zdolności analityczne
    • samodzielność w realizacji powierzonych zadań i odpowiedzialność za dostarczone produkty prac
    • wysokie umiejętności komunikacyjne (w tym z klientem zewnętrznym) oraz współpracy w zespole projektowym

    Mile widziane

    • znajomość serwisów Bloomberg i/lub Refinitiv
    • znajomość przepisów zewnętrznych z zakresu zarządzania ryzykiem finansowym i wyceny instrumentów finansowych (CRD/CRR, MSSF)
    • doświadczenie w pracy projektowej
    • certyfikat z zakresu ryzyka finansowego (FRM, PRM)

    Odkryj zadania, które czekają na Ciebie

    • Realizacja projektów doradczych dla polskich i międzynarodowych instytucji finansowych, obejmująca m.in.:
      • opracowywanie metodologii zarządzania ryzykiem finansowym, w tym w szczególności miary ryzyka rynkowego, ryzyka płynności, stress-testy, metodyki wyceny instrumentów finansowych
      • przeglądy i walidacje funkcjonujących procesów w zakresie zarządzania ryzykiem oraz wycen instrumentów finansowych
      • opracowywanie i wdrażanie modeli obejmujących: wyceny instrumentów finansowych, ryzyka stopy procentowej w księdze bankowej (IRRBB), wewnętrznych cen transferowych (FTP), miary ryzyka i płynności
      • opracowywanie i wdrażanie dedykowanych narzędzi wspierających proces identyfikacji, pomiaru oraz raportowana ekspozycji na ryzyko rynkowe i płynności oraz wycen instrumentów finansowych (np. w środowiskach SQL, Python, R, MS Excel)
    • Realizacja zadań w ramach prac związanych ze wsparciem zespołów audytowych w zakresie:
      • wyceny instrumentów finansowych
      • rachunkowości zabezpieczeń

    Zobacz, co mamy dla Ciebie

    • hybrydowy model pracy
    • finansowanie kwalifikacji zawodowych
    • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • służbowy iPhone i laptop
    • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
    • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
    • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
    • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
    • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

    Zespół Market Risk w dziale Financial Services zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym, kredytowym oraz płynności. Świadczymy usługi obejmujące zarówno opracowanie metodyk, jak i ich wdrożenie w ramach dedykowanych rozwiązań narzędziowych. Czekają tu na Ciebie projekty m.in. związane z identyfikacją i pomiarem ryzyka, wyceną instrumentów finansowych oraz testami warunków skrajnych.