“Kompetencje przyszłości jeszcze nigdy tak szybko się nie zmieniały”. Które masz Ty? | #lapTOP 05

Jak wygląda zarządzanie kapitałem ludzkim w jednej z największych firm audytowo-doradczych na świecie? Co wspólnego mają ze sobą GenAI, Large Language Models i kompetencje przyszłości? Która z umiejętności to must have na rynku pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w najnowszym odcinku #lapTOP. Naszym gościem jest Agnieszka Dziewulska, Head of People w KPMG Poland and Central Eastern Europe.

Cześć, nazywam się Agnieszka Dziewulska. W KPMG odpowiadam za zarządzanie Departamentem Kapitału Ludzkiego i Kultury Organizacyjnej dla Polski i Europy Środkowej i Wschodniej. I za chwilę zaproszę Was do tego, żeby poznać KPMG z perspektywy mojego laptopa.

Dobre spotkanie online to jakie spotkanie?

Zakończone planem, nie dłuższe niż 40 minut, z pozytywną emocją.

Jaki plik edytowałaś ostatnio?

Ostatnim dokumentem, nad którym pracowałam, jest Strategia People na lata finansowe 2024 i 2026, który naturalnie opiera się na dwóch aspektach. Jeden to jest to, kim my jesteśmy w ramach naszego zespołu i to, czym się zajmujemy, co robimy.

Naturalnie to są elementy, które są oparte o automatyzację, digitalizację, cyfryzację i transformację systemową, szczególnie w dobie Gen AI. Gra to bardzo mocno w ramach tych działań, które podejmujemy w naszym zespole. No i tym drugim elementem to jest to, kim my jesteśmy dla departamentów merytorycznych.

Z jakich benefitów online mogą korzystać pracownicy KPMG?

Myślę, że najbardziej oczywistym jest to, że wszyscy mogą pracować zdalnie.

Co masz wpisane w kalendarzu jutro o 11:00?

Jutro o godzinie 11:00 mam spotkanie z zespołem HR Business Partnerów i będziemy rozmawiać na temat naszej nowej edycji programów rozwojowych, programów coachingowych, programów mentoringowych, jak i również naszych akademii tzw. milestone events, czyli dedykowanych nowym menedżerom, nowym dyrektorom. Wspieranie osób w ich rozwoju zawodowym i w zdobywaniu nowych kompetencji jest dla nas bardzo ważne.

W jakim celu ostatnio dzwoniłaś do informatyków?

Myślę, że w ubiegłym tygodniu poprosiłam Mateusza, żeby pomógł mi z ekranem. Natomiast nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała, że z IT faktycznie jesteśmy w codziennym kontakcie z uwagi na aplikacje, które wspólnie budujemy i które wspierają pracę w naszej firmie.

Ile masz nieodczytanych maili?

Ja co do zasady staram się czytać maile na bieżąco i pewnie to są tylko te maile, które wpadły teraz, jak prowadzimy sobie tę rozmowę. Mam 7 maili.

Jaki plik i dlaczego pobrałaś ostatnio na swojego laptopa?

Ostatnio pobrałam raport dotyczący najbardziej pożądanych umiejętności. To, co jest niezwykle istotne, to jeszcze w żadnym czasie, te najbardziej pożądane kompetencje tak szybko się nie zmieniały. Naturalnie jest to wynikiem ogromnej zmiany, która jest drivowana przez Gen AI i Large Language Models. Jedyne, co pozostaje niezmienne, to jest umiejętność uczenia się i ciągła potrzeba uczenia się, która pozwala nam być aktualnym, chociażby dla rynku pracy.

Ile masz teraz procent baterii?

82 procent, 7 godzin 25 minut. Ja co do zasady pracuję na moim służbowym laptopie podłączonym do kabla przez cały czas, co chyba jest bardzo niezdrowe dla żywotności baterii.

Co ostatnio oglądałaś na Youtube?

Na swoim służbowym komputerze oglądałam TEDx z Agnieszką Piłat, która jest Artist in Resilence w SpaceX. Dotyczyło to jej dzielenia się doświadczeniem z tworzenia sztuki przy pomocy robotów.

Do kogo i dlaczego wysłałaś ostatniego maila?

Ostatniego maila wysłałam do Dorothy, która jest moim odpowiednikiem w Australii i Oceanii. A mail dotyczył wdrożenia technologicznego systemu chmurowego. Systemu do zarządzania kapitałem ludzkim. Szczególnie w dobie AI systemy otrzymują nowe możliwości, a dzielenie się doświadczeniami jest dla mnie niezwykle ważne.

Gdzie najdalej pojechał z Tobą Twój służbowy laptop?

Mój laptop poleciał ze mną służbowo do Szwajcarii.

 

© 2024 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej informacji na temat struktury globalnej organizacji KPMG można znaleźć na stronie o strukturze zarządczej.