Życie na wysokich obrotach Na co dzień pędzi slalomem przez życie między swoimi sportowymi pasjami, a pracą. Radosław Marcinkowski, Senior Assistant w zespole Aktuariatu KPMG opowiada jak to jest nosić „sportowe okulary”.
Tajemnice rekrutacji – na czym polegają testy analityczne? Potwierdzenie kompetencji to oczywisty warunek zdobycia stanowiska w prestiżowej firmie. Kandydaci do pracy i na praktyki rozpoczynają często proces rekrutacji od testów analitycznych. Na czym one polegają, jak zwiększyć szansę na ich pomyślne przejście i czy trzeba osiągnąć wynik 100/100, aby być atrakcyjnym kandydatem?
Globalne możliwości w KPMG Na trzy miesiąca albo nawet na pięć lat – do Niemiec albo do… Australii. Praca w zagranicznym biurze KPMG pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie, ale jest też przygodą życia – tak przynajmniej wynika z relacji osób, które zdecydowały się na wyjazd do Hong-Kongu, Sydney czy Londynu w ramach programu „Global Mobility”.
Ambasadorzy KPMG – oczy i uszy na uczelni Ambasadorzy KPMG to prestiżowy program dla studentów I, II i III roku, który pozwala im poznać specyfikę pracy w branży audytorsko-doradczej. Dla KPMG program jest elementem employer brandingu, czyli budowania wizerunku pracodawcy wśród studentów wielu uczelni.
Marka, czyli ja Zbudowanie silnej marki osobistej jest niezbędne do efektywnego rozwijania kariery zawodowej w coraz bardziej konkurencyjnym świecie biznesu.
Pierwsza praca managera Praca w restauracji, na siłowni czy nauka pływania – zastanawiasz się, jak zarabiali pierwsze pieniądze menedżerowie, którzy odnieśli zawodowy sukces? Nie wiesz, czy twoje obecne zajęcie nie oddala cię od zawodowego celu? Przeczytaj, jakie doświadczenia mają menedżerowie, którzy dziś robią karierę w KPMG w Polsce. Piotr Wodecki, menedżer, dział doradztwa podatkowego, zespół cen transferowych w […]
Jak wyróżnić się w świecie finansów Księgowych, finansistów czy audytorów na całym świecie jest wielu. Skąd pracodawca ma wiedzieć, którzy z nich mają odpowiednio dobre kwalifikacje? Odpowiedzią jest ACCA – stowarzyszenie zrzeszające specjalistów z całego świata. Jak się dostać do tego grona? Oto doświadczenia pracowników KPMG, którzy są już w ACCA albo do tego celu zmierzają. Droga nie jest łatwa, ale… to ich nie zniechęciło.
Zawód audytora bez tajemnic W zawodzie audytora najistotniejsze są otwarta głowa i zdolności analityczne. Ale by zrobić karierę w KPMG konieczne są też ponadprzeciętne zaangażowanie i silna motywacja.
Nie ma go w pracy? Pewnie wyleciał! Pierwszy skok wcale nie budzi największego strachu. Najtrudniejszy jest drugi i trzeci. Wtedy wiele osób rezygnuje. Przed pierwszym skokiem człowiek nie wie, czego dokładnie ma się bać. Podczas drugiego już wie. Ale dla mnie to czysta przyjemność. Przez pond 20 lat wykonałem już 1300 skoków i po każdym chcę kolejnego – o skokach spadochronowych, swojej wielkiej pasji, opowiada Radosław Ciechański, doradca podatkowy, menedżer w zespole ulg i dotacji KPMG w Polsce.
Doradca podatkowy – zawód zaufania „Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy” – twierdził Albert Einstein. Geniusz mówił tylko o podatku dochodowym, bo nie było jeszcze polskiej ustawy o podatku VAT… I właśnie dlatego potrzebni są doradcy podatkowi. Bo prosty system nie istnieje i potrzebni są ludzie, którzy znają jego meandry. Doradca podatkowy to przede wszystkim prawnik, ale […]
Podatki to sztuka Doświadczenie zawodowe zbierał przez dwie dekady. Teraz się nim dzieli i to w taki sposób, że młodzi ludzie gotowi są wybrać pracę z nim w Warszawie zamiast robić karierę w Paryżu – rozmowa z Jackiem Bajgerem, partnerem w dziale doradztwa podatkowego, szefem zespołu cen transferowych. Macie wąską specjalizację w branży podatkowej: ceny transferowe. Mimo że […]
Dolce Vita w Warszawie Czy życie w Polsce może się równać z tym we Włoszech? Czym się różnimy i dlaczego warto było porzucić Mediolan aby zamieszkać w Warszawie – opowiada nam Andrea De Gaspari, dyrektor, head of KPMG „Italian Desk” in Poland. W KPMG pracuje od dekady, z czego od 2010 roku w Polsce. I chce tu zostać. W […]
Życie na wysokich obrotach Na co dzień pędzi slalomem przez życie między swoimi sportowymi pasjami, a pracą. Radosław Marcinkowski, Senior Assistant w zespole Aktuariatu KPMG opowiada jak to jest nosić „sportowe okulary”.
Endorfiny po pracy To nie była miłość od pierwszego wejrzenia – mówi o windsurfingu Jacek Skierski, starszy menedżer w dziale Management Consulting w KPMG. To sport dla osób posiadających wolę walki. Na wodzie spędza nawet 40 dni w roku, jednak to niejedyna jego pasja. Po latach wrócił do uprawiania wspinaczki, a zimą jak najwięcej wolnego czasu stara się spędzać na snowboardzie.
Light Fidelity – pogromca Wi-Fi W XXI wieku dostęp do Internetu stał się codziennością. Wykorzystujemy go w pracy, domu, podczas nauki czy odpoczynku. Dzięki falom radiowym oraz rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej, jesteśmy w stanie połączyć się z siecią bezprzewodowo z praktycznie każdego miejsca na Ziemi. Jednak, często zdarza się, że siła sygnału jest dla nas niezadowalająca – połączenie nie jest stabilne, […]
Jak poprawić koncentrację i zwiększyć wydajność pracy? Domowe tricki na poprawę koncentracji i zwiększenie wydajności pracy.
Aktywności dobrze widziane okiem rekrutera Aplikujesz do wymarzonej pracy? Zastanawiasz się czy Twoje CV spełnia oczekiwania rekruterów? Chcesz wyróżnić się na tle innych kandydatów i zwiększyć atrakcyjność swojego CV?
(Nie)Odkrywanie koła na nowo, czyli o roli mentora na profesjonalnej ścieżce Według badań, okres najbardziej intensywnego kształtowania się charakteru u dzieci występuje do 7 roku życia. Po skończeniu 12 lat właściwie nie da się poważniej wpływać na budowę osobowości młodego człowieka. Co ciekawsze, statystycznie rzecz biorąc większość ludzi poznaje swoją przyszłą drugą połówkę (żonę, męża, partnera), nie przekroczywszy wieku 20 lat. Te i wiele innych sytuacji […]
Metody szybkiego uczenia się – czyli jak przeżyć studia Czy pozytywne myślenie i dobry zakreślacz wystarczą żeby efektywnie się uczyć? Nie zawsze. Magda, Ambasadorka KPMG, zdradza swoje sposoby na optymalizację nauki.
Dobre CV, czyli jakie? Czy w CV musimy umieszczać zdjęcie? Czy wspominać o swoim hobby? O poprawnym curriculum vitae powiedziano już wiele, ale ciągle budzi pytania. Dowiedz się na co szczególnie zwracają uwagę Rekruterzy.
Jak osiągnąć work-life balance w pracy zdalnej lub zdalnym studiowaniu Nie samą pracą człowiek żyje – czyli o tym jak zachować rónowagę między życiem prywatnym i zawodowym.
Socjotechnika w marketingu Socjotechnika wpływa na nasze codzienne decyzje i wybory konsumenckie. Sprawdźcie jakie są jej techniki i w jaki sposób jej unikać.